Deidre Bronner School of Ballet Scholarship Winners

2014 Junior Scholarship - Elise Psiroukis

2014 Senior Scholarship - Claudia Dutton

Runners up

Rhiannon Tringas

Lauren Brereton

 

 

 

 

 

 

2015

 


2015

 

 

 


2014

Wed Thurs Babies - Charlotte Dunimagloski

Sat Babies - Davina Ralevski

Pre-Primary - Katherine Pavlakis

Primary - Summer Douar

Grade 1 - Scarlett Davis

Gade 2 - Josef Keller

Grade 3 - Isabelle Tan

Grade 4 - Annabelle Sharan

Grade 5 - Alyssa Kafetzi

Grade 6 - Cassandra Economides

Grade 7 - Rhiannon Tringas 

Intermediate Foundation - Charlotte Jones

Intermediate - Rhiannon Tringas

Advanced Foundation - Claudia Dutton

Advanced 1 - Lauren Brereton and Carla Grech

2013 Junior Scholarship - Charlotte Jones

2013 Senior Scholarship - Tina Moss

Runners up

Claudia Dutton

Clarla Grech

Annalise Kafetzi


2013

June 2015 Results

Wed Thurs Babies - Charlotte Dunimagloski

Sat Babies - Devina Ralevski

Pre-Primary - Idalia Kouros

Primary - Lenora Devine

Grade 1 - Caprice Nataly

Gade 2 - Mary Papanikitas

Grade 3 - Lucie McGhee

Grade 4 - Ellise Psiroukis

Grade 5 - Rachel Frecker

Intermediate - Abbey Field

Advanced Foundation - Rhiannon Tringas

Advanced 1 - Claudia Dutton

Advanced 2 - Lauren Brereton

December 2015

Grade 5 - Athena Demetriou

Intermediate Foundation - Annabelle Sharan

Grade 8 - Rhiannon Tringas

 

 

 

 

2016

June 2017 Results

Tues and Thurs Babies: Georgia Marinos

Saturday Babies: Xeni Luff

Pre-Primary: Savannah Connor

Primary: Devina Ralevski

Grade1: Emma Frecker

Grade 2: Rhianna Koumarelas

Grade 3: Summer Douar

Grade 4: Claire Smith

Grade 5: Olivia Dabboussy

Intermediate Foundation: Lucie McGhee

Intermediate - Year 1: Juliette Lepine

Intermediate - Year 2: Annabelle Sharan

Junior Dancer: Olivia Rickie

Continued Standard of Excellence: Summer Douar and Elise Psiroukis

 

2015 Junior Scholarship - Athen Demetriou

2015 Senior Scholarship - Rhiannon Tringas

Runner up - Charlotte Jones

 

 

 

 

 

 

2016

2016 Junior Scholarship - Elise Psiroukis

          Runner - up - Caprice Nataly

2016 Senior Scholarship - Jasmine Penning

         Runners-up- Rachel Frecker and Annabelle Sharan

2017
Nicole Fitzsimons Scholarship 

June 2016 Results

Tues and Thurs Babies: Rose McCormack

Saturday Babies: Angel Zaghout

Pre-Primary: Devina Ralevski

Primary: Emma Frecker

Grade1: Lenora Devine and Stella Hudson (Equal first)

Grade 2: Caprice Nataly

Grade 3: Olivia Rickie

Grade 4: Lucie McGhee

Grade 8 Melissa Petrovska and Sophia Zagas (Equal first)

Intermediate Foundation: Rachel Frecker

Advanced 1: Kieran O'Grady

Advanced 2 : Tina Moss

Junior Dancer: Olivia Dabboussy

Senior Dancer: Athena Demetriou

December 2016

Grade 5: Lucie McGhee

Intermediate: Athena Demetriou

Advanced Foundation: Cassandra Economides 

Choreography Competition: Ava Petrovski

 

2017 Junior Scholarship - Olivia Clonaris

          Runner - up - Isabella Driver

2017 Senior Scholarship - Athena Demetriou

         Runners-up- Eva Borg and Elise Psiroukis

2017
2014
2013

Wed Thurs Babies - Katherine Pavlakis

Sat Babies - Lenora Devine

Pre-Primary - Anna Zarich

Primary - Scarlett Davis

Grade 1 - Lucyhana Edwards

Gade 2 - Athena Demetriou

Grade 3 Annabelle Sharan

Grade 4 Lexie Mavromtis

Grade 5 Charlotte Jones

Grade 6 Tina Moss

Grade 8 Carla Grech

Intermediate Foundation - Rhiannon Tringas

Intermediate - Claudia Dutton

Advanced Foundation - Lauren Brereton

Advanced 1 - Sianne Tsandidis

 

The Ultimate Ballet Scholarship

2014 - 2nd Place Rhiannon Tringas

RAD Scholarships

ISOBEL ANDERSON

2015 Intermediate - Rhiannon Tringas Semi-Finalist

2013 Intermediate Foundation - Tina Moss and Claudia Dutton - Semi-Finalists

2013 Intermediate - Lauren Brereton - Semi-Finalist

2012 Intermediate Foundation - Lauren Brereton - Semi-Finalist

 

RAD AUTUMN SCHOOL SCHOLARSHIP WINNERS

2015

Advanced 1 - Claudia Dutton

Advanced 2 - Carla Grech

Runner up Advanced Foundation - Charlotte Jones

 

2014

Intermediate Foundation - Melissa Petrovska

Advanced Foundation - Claudia Dutton

Advanced 1 - Lauren Brereton

 

2013

Advanced Foundation - Lauren Brereton

 

2012

Intermediate - Lauren Brereton

 

RAD SPRING SCHOOL

Intermediate - Charlotte Jones

Runners up Sophia Zagas and Melissa Petrovska

Scholarships